FERIE RODZINNE 28.01-04.02.2018

REGION ALPE CIMBRA FOLGARIA - LAVARONE

 www.alpecimbra.it

LogoESTATE.png104 km tras 

31 tras niebieskich
20 tras czerwonych
4 trasy czarne
8 oślich łączek
2 snow parki
100% naśnieżania 

Region górski Alpe Cimbra, znajdujący się w samym sercu Alp, daje wspaniałą możliwość uprawiania narciarstwa na trasach o długości 104 km. Alpe Cimbra proponuje wielbicielom spokojnej jazdy szeroki wybór łagodnych tras przez las, spotkania z fauną oraz relaks w romantycznych, górskich bajtach. Amatorzy szybkiej jazdy, o wysokich umiejętnościach technicznych, odnajdą w Alpe Cimbra liczne trasy dla ekspertów. Naturalna pokrywa śnieżna gwarantuje idealne warunki na stokach od grudnia do kwietnia. W razie potrzeby, zostaje uruchomiony zaawansowany i niezawodny system sztucznego naśnieżania. Alpe Cimbra to „ocean możliwości” dla „zimowych surferów”: ponad 50 tras o łącznej długości 104 km. Fakt, że trasy obejmującą rozległy obszar górski, pozwala narciarzom przemieszczać się po całym paśmie i zachwycać zróżnicowanym, zapierającym dech w piersiach krajobrazem. Perłą regionu jest Monte Pioverna oferująca panoramę 360 stopni na otaczające łańcuchy górskie – jednym spojrzeniem można objąć: Pale di San Martino, Pasubio, Marmoladę, Adamello, Cevedale, Ortles, Gruppo di Brenta, Piccole Dolomiti Venete oraz Catinaccio. Z kolei z Monte Virgo Maria można się zachwycić szczytami Portule i Vezzena, Dolomitami Brenty oraz łańcuchem górskim Lagorai. Biorąc pod uwagę tę różnorodność, narciarstwo w Alpe Cimbra przypominana podróż statkiem: każda trasa odkrywa nowe horyzonty przed narciarzami.
 Amatorzy sportów zimowych nazywają Alpe Cimbra jednym z najlepszych ośrodków narciarskich, synonimem zimowej rozrywki, bezpieczeństwa, a także wygody przy szusowaniu po wszystkich dostępnych trasach. Wysoka ocena jakości tras jest wynikiem wieloletniej ochrony grubości pokrywy śnieżnej.

Alpe Cimbra to region od zawsze utożsamiany z narciarstwem: tutaj powstała słynna trasa Tre Tre, pierwszy wyciąg krzesełkowy we Włoszech, to tutaj doskonalą swoje umiejętności najwybitniejsi narciarze. Dzisiaj w Alpe Cimbra ma miejsce Trofeo Topolino - najważniejsze międzynarodowe zawody młodzieżowe w narciarstwie alpejskim, natomiast na trasie Agonistica odbywają się treningi męskiej reprezentacji Włoch przed najważniejszymi zawodami w slalomie gigancie.

facebook-logo